Odličan uspjeh hrvatskih robotičara

​Mladi hrvatski robotičari zabilježili su velik uspjeh te nekoliko prvih mjesta u konkurenciji od 1200 mladih robotičara na 5. međunarodnom robotičkom natjecanju "RoboFinist" koje se održalo 6. i 7. listopada u Sankt Petersburgu

Za Hrvatsku se natjecalo osam ekipa u raznim kategorijama protiv robotičara iz Rusije, Bjelorusije, Kazahstana, Brazila, Turske i Njemačke.
Prva mjesta osvojile su ekipe FESB Soccerkoju, Gebruder Weiss CRObot i CroBlueAdriatic, dok su druga mjesta osvojile ekipe CROBIH Soccer team i RoboOtočac. Treća mjesta osvojili su ekipe BoDo CRO team i CroBlueAdriatic.
Uspjeh u Rusiji ujedno je i odlična najava za otvoreno prvenstvo Hrvatske RoboCup Junior Zagreb 2018. koje će se održati 24. i 25. studenog u Osnovnoj školi Mate Lovraka u Zagrebu, poručili su iz Hrvatskog robotičkog saveza.